۱۴۰۰ جمعه ۲۴ ارديبهشت
FA
دانشگاه اصفهان
پیام دانشگاه اصفهان به مناسبت 16 آذر روز دانشجو
پیام دانشگاه اصفهان به مناسبت 16 آذر روز دانشجو


16 آذر نماد بیداری، آگاهی، استکبار ستیزی، استقلال خواهی، عدالت طلبی و آزادی خواهی دانشجویان ایران در پرتو اسلام عزیز است. این روز، جلوه ای روشن از مقاومت و ایستادگی دانشجوی آگاه و مسلمان در برابر سلطه خارجی و استبداد داخلی است. روز بزرگی که نقطه عطفی در تاریخ مبارزات سیاسی ملت آزادی خواه ایران شد. آری 16 آذر روز دانشجو و یادآور روزی است که خون سرخ دانشجویان پوینده حقیقت و عدالت سنگ فرش های دانشگاه تهران را رنگین کرد.

بدون تردید امروز ترور شخصیت های علمی توسط استکبار جهانی نشان از ترس و واهمه آنان از پیشرفت های علمی شما دانشجویان دارد. از آنجا که دانشگاه، خاستگاه عقلانیت است، حرکت جامعه دانشگاهی ما باید بر درایت، منطق، صمیمیت، حفظ ارزش های انقلاب و دوری از افراطی گری استوار باشد تا با توکل بر خدا، بتوانیم بیش از پیش افق های جدید و گسترده ای از فرهنگ و دانش را به روی خود و جامعه بگشاییم و در مقابله با استکبار جهانی بیش ازپیش موفق باشیم.

باور داریم دانشجو یعنی ایمان، آرمان خواهی، امید، تلاش و صبر. از این رو امیدوارم عزیزان دانشجو در این ایام که به دلیل شیوع بیماری کرونا به صورت مجازی به فعالیت های علمی خود می پردازند، نقش مسئولانه و موثر خود را فراموش نکنند و نسبت به آن چه می گذرد هوشیار و حساس باشند. با درایت و تدبیر تصمیم گرفته و صبر را پیش نیاز کارهای خویش بدانند.

 شانزدهم آذر و روز دانشجو را گرامی داشته و به روان پاک دانشجویان و استادانی که جان خود را در راه استقلال ، آزادی و سربلندی ایران عزیز فدا کردند، درود می فرستیم

و در پایان از فرزندان عزیز خود در دانشگاه اصفهان درخواست می شود، به تعالی و سعادت میهن اسلامی بیاندیشید و در تمامی عرصه ها در راستای اعتلای اهداف متعالی کشور عزیزمان ایران گام بردارید.

 دانشگاه اصفهان

تاریخ:
1399/09/16
تعداد بازدید:
3512
منبع:
Powered by DorsaPortal