۱۴۰۱ يکشنبه ۲۳ مرداد
FA
دانشگاه اصفهان
تقدیر از کارمندان دارای معلولیت دانشگاه اصفهان در روز جهانی معلولین
مراسم بزرگداشت روز جهانی معلولین با حضور هیات رییسه دانشگاه در محل تالار دکتر رزمجو برگزار و 19 نفر از کارمندان معلول دانشگاه تجلیل شدند.


مراسم بزرگداشت روز جهانی معلولین  با حضور هیات رییسه دانشگاه در محل تالار دکتر رزمجو برگزار و 19 نفر از کارمندان معلول دانشگاه تجلیل شدند.

 

به گزارش وب سایت خبریuinews  دکتر حسین هرسیج سرپرست دانشگاه اصفهان در این مراسم، ضمن بزرگداشت روز جهانی معلولین اظهار داشت: خداوند را شاکرم که امروز در خدمت شما کارکنان خدوم دانشگاه هستم. وی در ادامه افزود: همه آدم ها از جمله استاد، دانشجو، کارمند، مسلمان و غیر مسلمان یک نقطه مشترک دارند و آن انسانیت است که از دو بعد  جسمی و روحی می توان آن را مورد توجه قرار داد.

دکتر هرسیج تصریح نمود: ارزش هر انسانی را از بعد روحی و معنوی او می توان مورد ارزیابی قرار داد و از دیدگاه ما مسلمانان ، آن چه منجر به بقای همه ما انسان ها می شود ابعاد معنوی و روحی هر انسان است.

سرپرست دانشگاه در ادامه ضمن قدردانی از همکاران معلول دانشگاه تصریح نمود: خوشبختانه هیچ تمایزی بین شما و دیگر کارکنان نمی بینم و در بعضی موارد کارکرد بهتری نسبت به سایر کارکنان دارید.

دکتر هرسیج همچنین بر احقاق حقوق افراد تاکید و اظهار داشت: اگر مدیرانی نسبت به احقاق حقوق کارکنان کاهلی کرده باشند باید هر طور شده حقشان را برگردانند. تنگ نظری ها باید رها و به انسانیت توجه شود. اگر قرار است تبعیضی باشد این تبعیض مثبت باشد یعنی به نفع طبقات ضعیف انجام شود.

وی همچنین ضمن تاکید بر حفظ انضباط مالی و اداری خواستار حمایت از کارکنان دانشگاه شد و در ادامه افزود: در موضوعات آموزشی، فرهنگی ، ساخت و سازها و سایر موارد باید عزیزان معلول را مد نظر قرار دهیم. دکتر هرسیج خواستار تدوام جلسات مکرر دیدار مسئولین با کارکنان معلول دانشگاه به منظور فراهم آوردن شرایط مطلوب تر برای این عزیزان شد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین مستاجران مسئول نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اصفهان نیز ضمن گرامیداشت روز جهانی معلولین اظهار داشت: معلولیت در گفتمان الهی معنی و مفهوم دیگری دارد. بعضی از صحابه پیامبر(ص) از معلولیت هایی برخوردار بودند. به عنوان مثال ابابصیر نابینا بود و نام او را ابابصیر گذاشته بودند یعنی صاحب بصیرت است. از منظر الهی ضعف در جسم مهم نیست و همه این ها صوری است و در پیشگاه خداوند انسان ها با بصیرت معنوی خود سنجیده می شوند.

حجت الاسلام مستاجران در ادامه ضمن تشکر از دکتر هرسیج که برای عزیزانی که حواس الهی والایی دارند این مراسم را ترتیب داده اند اظهار داشت: روایتی از پیامبر اکرم(ص) است که می گوید: اگر کسی به این طیف کمک کنند روز قیامت بی حساب وارد بهشت می شوند.

 دکتر رکنی زاده معاون پژوهش و فناوری دانشگاه نیز ضمن تقدیر از همه کارکنان معلول دانشگاه اظهار داشت: خوشبختانه دانشگاه اصفهان در پذیرش و دادان شغل به افراد معلول ، جز مراکز پیشتاز بوده و از دیرباز با این موضوع به صورت علمی برخورد کرده است.

دکتر رکنی زاداه ضمن تقدیر از همه همکاران معلول اظهار داشت: به عنوان مثال آقای طباطبایی سرمایه کتابخانه هستند و خدمات ایشان همواره کاربردی و تاثیرگذار بوده است و بقیه عزیزان نیز به همین نحو در ادارات مختلف دانشگاه تاثیرگذار بوده و هستند.

دکتر شائمی معاون اداری و مالی دانشگاه نیز در این مراسم روز جهانی معلولین را گرامیداشت و اظهار نمود: آن چه تا کنون در سطح دانشگاه شاهد آن بوده ایم این است که بحث معلولیت هیچ محدودیتی در توانمندی های شغلی و فردی کارکنان دانشگاه نداشته است. وی همچنین افزود: ما در امور اداری و منابع انسانی تلاش می کنیم مکانیزم های رسیدگی به امور کارکنان معلول را افزایش بدهیم . وی اظهار امیدواری نمود که این روحیه تلاشکری از کارکنان معلول به سایر کارکنان نیز تسری یافته و همه در کنار هم برای پیشبرد اهداف متعالی دانشگاه گام های موثر و کارآمدی برداریم.

دکتر علی صفری مدیر منابع انسانی نیز در پاسخ به سوالات مطروحه از سوی کارمندان دارای معلولیت دانشگاه اظهار داشت: در خصوص سهمیه استخدامی کارمندان معلول باید بگویم که در 8 سال اخیر هیچ استخدامی در دانشگاه صورت نگرفته است و در سال جاری نیز از سوی وزارت علوم، 30 نفر سهمیه استخدامی به دانشگاه اصفهان اعلام شد که یک سهمیه برای افراد معلول گذاشته بودند  که متاسفانه هیچ داوطلبی در این خصوص نداشتیم و این سهمیه از دانشگاه ،سوخته شد. وی در ادامه به سوالاتی در خصوص سامانه حضور و غیاب و کسر حقوق و سایر موارد مربوط به امور اداری کارکنان پاسخ داد.

شایان ذکر است در این مراسم  دکتر هرسیج سرپرست دانشگاه اصفهان ضمن گرامیداشت روز جهانی معلولین و یادآوری توانمندی های گسترده این قشر، از کارکنان معلول دانشگاه اصفهان با اهدا لوح سپاس وشاخه گل تقدیر به عمل آورد و برای همه این عزیزان آرزوی توفیق و بهروزی نمود.

 
 
 
 
 
تاریخ:
1400/09/13
تعداد بازدید:
3515
منبع:
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان
کدپستی: 8174673441
تلفن: 2640-03137932128 تلفکس: 03136687396
Powered by DorsaPortal