۱۴۰۱ يکشنبه ۲۳ مرداد
FA
دانشگاه اصفهان
برگزاری مراسم معارفه و تکریم معاون اداری و مالی دانشگاه اصفهان
دکتر حسین هرسیج در مراسم معارفه معاون اداری و مالی دانشگاه ، بر مدیریت مشارکتی در فرآیند تصمیم سازی ها، تاکید نمود.

دکتر حسین هرسیج در مراسم معارفه معاون اداری و مالی دانشگاه ، بر مدیریت مشارکتی در فرآیند تصمیم سازی ها، تاکید نمود.

 

به گزارش وب سایت خبریuinews  دکتر حسین هرسیج سرپرست دانشگاه اصفهان ضمن معرفی دکتر شائمی به عنوان معاون اداری و مالی دانشگاه از زحمات دکتر ولی اله میرخانی تشکر نمود.

سرپرست دانشگاه اصفهان در ادامه ضمن توصیه دانشگاهیان به اخلاق حسنه اظهار داشت: سبک مدیریت مشارکتی در دانشگاه می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات بوده و مجموعه مدیریتی دانشگاه را در فرآیند تصمیم سازی ها کمک نماید.

وی همچنین ضمن تشریح وظایف معاونین دانشگاه در راستای پیشبرد اهداف متعالی این مرکز علمی بر تفویض اختیارات مالی برای هر کدام از معاونین تاکید و تصریح نمود: با استفاده از سبک مدیریت مشارکتی هر کدام از معاونت ها به مطالبات خود رسیدگی و امور دانشگاه  به نحو مطلوب تری انجام خواهد شد.

دکتر هرسیج ضمن تاکید بر دانشگاه جامعه محور و تمدن ساز اظهار داشت: تمدن سازی یعنی عقلانیت ، کرامت انسانی و اخلاق مداری در جامعه دانشگاهی سرلوحه همه ما قرار بگیرد. وی بر انجام کارهای مفید که  همراه با رضایتمندی همه کارکنان باشد، تاکید و اظهار نمود: مدیریت بهیه منابع انسانی، منجر به افزایش کارآمدی شغلی و احساس رضایت شغلی می شود.  

وی در ادامه بر احقاق حق همه کارکنان تاکید و خواستار تبعیض مثبت به نفع قشر ضعیف تر جامعه شد و در ادامه تصریح نمود: تجدید نظر در آیین نامه ها با دید حق گرایانه می تواند تبعات خوبی برای دنیا و آخرت همه مدیران داشته باشد.

دکتر هرسیج همچنین توجه به سرمایه اجتماعی را بسیار مهم دانست و بر اعتماد سیاسی و اجتماعی مبتنی بر مردم سالاری دینی و افزایش رضایتمندی عمومی، تاکید نمود.

سرپرست دانشگاه همچنین ضمن تاکید بر استفاده از تجارب مدیران گذشته، خواستار افزایش شاخص های کمی و کیفی در توسعه همه جانبه دانشگاه در عرصه های ملی و بین المللی شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین مستاجران مسئول نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز ضمن تشکر از زحمات دکتر میرخانی اظهار داشت: مدیریت ایشان مصادف با مشکلات مالی کشور و محدودیت منابع مالی دانشگاه بود که به حمداله به خوبی مدیریت کردند. ایشان از مفاخر علمی دانشگاه هستند که از افتخار جانبازی 8 سال دفاع مقدس نیز برخوردارند که امید است در سنگرهای دیگر همچنان خدمت رسان جامعه باشند.

مسئول نمایندگی مقام معظم رهبری همچنین ضمن معرفی دکتر علی شائمی به عنوان متخصص حوزه منابع انسانی و رفتار سازمانی اظهار داشت: دکتر شائمی فردی متخصص و متعهد به اخلاق اسلامی است که با توجه به سابقه علمی و اجرایی، هر آن چه در توان دارند برای پیشبرد اهداف متعالی دانشگاه به کار خواهند گرفت و ان شااله آرامش بیشتری را در دانشگاه شاهد خواهیم بود.

 

دکتر ولی اله میرخانی معاون اداری و مالی وقت دانشگاه، نیز در این مراسم ضمن ارایه گزارش مبسوطی از عملکرد حوزه معاونت اداری و مالی دانشگاه از همکاری و همراهی همه مدیران و کارکنان حوزه معاونت اداری و مالی تشکر و قدردانی نمود.

دکتر میرخانی مهم ترین اولویت حوزه اداری و مالی دانشگاه را اجرای قانون ، عدالت و جلوگیری از فشارهای مالی و اداری، رشد و تعالی سازمان و حل مسائل دانشگاه به روش های علمی دانست و اظهار داشت: بسیاری از مشکلات دانشگاه را به صورت طرح های تحقیقاتی مطرح و حل نمودیم. بحث هایی مانند طرح جامع دانشگاه،فضای کالبدی، سامان دهی نیروی انسانی به نحو مطلوب انجام شده است.

وی همچنین بر سه محور منابع دولتی،کمک های خیرین و تکیه بر اقتصاد مبتنی بر دانایی و دانش بنیان تاکید و خواستار توجه ویژه بر پتانسیل های ناحیه نوآوری و فناوری دانشگاه شد.

گفتنی است،به کارگیری روش های علمی در مدیریت سرمایه های انسانی، ایجاد بسترها و فرآیندهای اصولی در حوزه سرمایه منابع انسانی،صرفه جویی، اثربخشی و توسعه منابع مالی دانشگاه، اصلاح و بهبود فرآیندها و ساختارها، پیشبرد پروژه های عمرانی و تاسیساتی دانشگاه به نحو احسن و صرفه جویی در هزینه های پروژه ها، احداث بیش از 50000 متر مربع ساختمان در دانشگاه اصفهان، نوسازی و بهسازی بیش از 50000 مترمربع ساختمان های قدیمی، رتبه برتر در رعایت موارد مدیریت سبز دانشگاه های کشور، الگوی برتر بهینه سازی مصارف،هوشمند سازی موتورخانه های دانشگاه و تجهیزات نوین ساختمانی در پروژه ها از جمله دستاوردهای حوزه معاونت اداری و مالی دانشگاه در مدیریت دکتر میرخانی بوده است که مورد تقدیر دکتر هرسیج قرار گرفت.

 

دکتر شائمی معاون اداری و مالی دانشگاه نیز ضمن تشکر از حسن اعتماد دکتر هرسیج اظهار داشت: همه بخش های یک سازمان باید از حس همکاری و همیاری، روحیه ایثار و حفظ ارزش های اخلاقی برخوردار باشند.

دکتر شائمی ضمن تشکر از خدمات دکتر میرخانی تصریح نمود: آثار کارهای ارزنده ایشان بلند مدت خواهد بود.

وی در ادامه بر توسعه سرمایه انسانی با رویکرد عدالت و بهره وری تاکید و از زحمات دکتر صفری در حوزه منابع انسانی قدردانی نمود.

دکتر شائمی نیروی انسانی را قلب تپنده و محور هر سازمانی دانست و بر استاندارد سازی آموزش و بهبود فرآیند جذب نیروی انسانی نیز تاکید نمود.

وی همچنین اذعان داشت:  کارمندان دانشگاه در محیط کاری خود علاوه بر دارا بودن حس شهروند سازمانی، نباید دغدغه ای داشته باشند. هرچه سطح رضایت کارمندان افزایش یابد، احسای تعلق سازمانی نیز افزایش می یابد.

دکتر شایمی انسان سالم در سازمان سالم را مطرح و خواستار توجه ویژه بر سلامت کارکنان دانشگاه شد.

وی همچنین توجه به اخلاق حرفه ای و اخلاق سازمانی را بسیار مهم دانست و بر نهادینه شدن و مدل سازی اخلاق سازمانی تاکید موکد نمود.

دکتر شایمی همچنین   مستند سازی و تهیه بانک اطلاعاتی از تجربیات مدیران گذشته را بسیار مفید دانست .

گفتنی است مراسم تکریم و معارفه معاون اداری و مالی دانشگاه با حضور هیات رییسه وقت و هیات رییسه فعلی ، مدیران ارشد و کارکنان حوزه معاونت اداری و مالی روز دوشنبه 15 آذرماه سال جاری در محل سالن همایش های پیامبر اعظم(ص) دانشگاه برگزار شد.

 
 

 

 
 

 

تاریخ:
1400/09/15
تعداد بازدید:
3382
منبع:
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان
کدپستی: 8174673441
تلفن: 2640-03137932128 تلفکس: 03136687396
Powered by DorsaPortal