۱۴۰۱ يکشنبه ۲۳ مرداد
FA
دانشگاه اصفهان
پیام سرپرست دانشگاه اصفهان به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان
دکتر حسین هرسیج سرپرست دانشگاه اصفهان به مناسبت 16 آذر در برنامه آرمان یک، اولین آیین رو نمایی از محصولات ایده محور نوین پژوهشکده شهید شهریاری بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان حضور و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مبارزه با استکبار جهانی،روز دانشجو را به تمامی دانشجویان عزیز تبریک گفت.


دکتر حسین هرسیج سرپرست دانشگاه اصفهان به مناسبت 16 آذر در برنامه آرمان یک، اولین آیین رو نمایی از محصولات ایده محور نوین پژوهشکده شهید شهریاری بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان حضور و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مبارزه با استکبار جهانی،روز دانشجو را به تمامی دانشجویان عزیز تبریک گفت.

به گزارش وب سایت خبری uinews  دکتر هرسیج، 16 آذر را نماد بیداری، آگاهی، استکبار ستیزی، استقلال خواهی، عدالت طلبی و آزادی خواهی دانشجویان ایران در پرتو اسلام عزیز دانست و اظهار داشت:  در 16 آذر سه تن از دانشجویان مهندسی دانشگاه تهران که از نظر علمی و بینش سیاسی قوی بودند احساس کردند کشور از 2 منظر استبداد و سلطه آمریکا دچار مشکل است و راه رسیدن به استقلال را در این دیدند که با هر 2 مقابله کنند.

دکتر هرسیج عنوان کرد:پیش از انقلاب دانشجویان خون دادند در زمانه ما هم امثال شهید شهریاری در جایگاه علمی‌ برای حفظ استقلال کشور،تلاش کردند و لازم است ما هم به دنبال تقویت علومی باشیم که اقتدار کشور را تضمین می‌کند.

سرپرست دانشگاه اصفهان بیان داشت: اگر در شرایط فعلی دیپلمات‌های ما از موضع عزت با دیگر کشورها صحبت می‌کنند به این دلیل است که توانسته‌ایم به خودکفایی برسیم.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان با ماهیت نظام مشکل دارند زیرا نظام جمهوری اسلامی منافع آنان در منطقه را تهدید می‌کند و در این مسیر شاهدیم موضوع فقط موضوع هسته‌ای نیست و در طول تاریخ شاهد بودیم راهی جز قدرتمندکردن خود نداریم.

دکتر هرسیج تصریح نمود: اگر قلبمان برای استقلال و عزت کشور می‌تپد، راهی جز این نداریم که در عرصه علمی و دیگر حوزه‌ها به خود کفایی برسیم.

سرپرست دانشگاه اصفهان با بیان اینکه در دیگر حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی نیز نیاز است به استقلال برسیم، یادآور شد: در مشکلات و معضلات است که افراد خود را نشان می‌دهند؛ هر شخصی به‌عنوان نخبه مطرح شده در مشکلات و معضلات بوده و نیاز است مشکلات باشد تا به رشد برسیم.

شهدا فعل توانستن را صرف کردند

سرپرست دانشگاه اصفهان گفت: اگر بخواهیم کشور را از وابستگی نجات دهیم نیاز است دست به دست هم دهیم تا این پروسه نه تنها در بحث هسته‌ای بلکه همه ابعاد طی شود؛ امثال شهید شهریاری و سلیمانی فعل توانستن را برایمان صرف کردند و نمی‌توانیم بگوییم نمی‌توانیم، نیاز است راه آنان را در عرصه‌هایی که تخصص داریم ادامه دهیم.

 دکتر هرسیج در پایان تصریح نمود:   اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مبارزه با استکبار در روز 16 آذر 1332 این روز مقدس را به محضر دانشجویان عزیز تبریک عرض نموده و امیدوارم همواره با پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در راستای تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران گام برداشته و زمینه های رشد و تعالی کشور را فراهم نمایند.

 گفتنی است، در پایان  این مراسم ، دکتر حسین هرسیج، سردار علی مقواساز جانشین سپاه حضرت صاحب الزمان استان و دکتر سیدهادی انوری فرمانده بسیج دانشجویی استان اصفهان، از موتور پیشرفته براشلس پژوهشکده شهید شهریاری بسیج دانشجویی رونمایی و نیز از نمایشگاه دستاوردهای علمی بسیج دانشجویی بازدید نمودند.
 

 

تاریخ:
1400/09/17
تعداد بازدید:
3497
منبع:
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان
کدپستی: 8174673441
تلفن: 2640-03137932128 تلفکس: 03136687396
Powered by DorsaPortal