۱۴۰۱ يکشنبه ۲۳ مرداد
FA
دانشگاه اصفهان
گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم دکتر امام جمعه زاده همزمان با چهلمین روز درگذشت آن استاد
همزمان با چهلمین روز درگذشت استاد فقید مرحوم دکتر سید جواد امام جمعه زاده مشاور رییس دانشگاه و استاد دانشکده علوم اداری و اقتصاد اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه ، با قلبی مالامال از غم و اندوه،یاد و خاطره آن استاد عزیز را گرامی داشتند.

به گزارش وب سایت خبریuinews همزمان با چهلمین روز درگذشت استاد فقید مرحوم دکتر سید جواد امام جمعه زاده مشاور رییس دانشگاه و استاد دانشکده علوم اداری و اقتصاد  اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه ، با قلبی مالامال از غم و اندوه،یاد و خاطره آن استاد عزیز را گرامی داشتند.

به همین مناسبت متنی از سوی دکتر محمد رضا حیدری عضو هیات علمی دانشکده علوم اداری و اقتصاد به مناسبت چهلمین روز درگذشت مرحوم دکتر امام جمعه زاده به شرح زیر منتشر شد:

 

بسم الله منزل الصبر

          بگذار تا بگرییم چون ابر در بهاران              کز سنگ ناله خیزد روز وداع یاران

هر کو شراب فرقت روزی چشیده باشد          داند که سخت باشد قطع امیدواران

درد جانکاه فراق استاد مؤمن و انقلابی مرحوم دکتر سید جواد امام‌جمعه‌زاده سلاله پیامبر اعظم (ص) و اهل بیوتات صالحه که بی‌گمان تبلور اوصاف پارسایان از زبان مولا علی ‌(ع) بود می‌رود که طاقت را طاق کند. بی‌گمان تمامی ارکان دانشگاه اصفهان از دانشجویان و اساتید تا کارکنان و مدیران هرگز این داغ را فراموش نخواهند کرد. بی شک بزرگی او در آن بود که خدا در چشم او عظیم بود و بدین روی مناصب دنیوی و هر چه مادون حق بود در چشمش صغیر گشت. او که در عین وزانت علمی، فروتن و مهربان بود. بردبارى را با علم و سخن را با عمل، در‌آمیخت. هم او که در سختى ها آرام و در ناگواری‌ها بردبار، نرمخو و دور اندیش، مؤدب و موقر و بهره‌مند از منطق صواب بود. هرگز زبانش را به تزویر و ریا نیالود و دستش به تطاول دراز نگشت. چشمانی پاک، ‌لبانی متبسم و قلبی آکنده از عشق به جوانان داشت. مدیری خدوم و مسئولی پاسخگو بود. دوران طولانی درد او را به ستوه نیاورد چرا که مأمور بود چون کوه استوار باشد. مشی اعتدال او برای همگان درس دانایی و پارسایی بود. اغراق نیست که بگوییم اگر اجل مسمی نبود روح او در بدن نحیفش استقرار نمی‌یافت. و حیات و ممات او چه بیدارباشی برای همه ماست...

و بالأخره بحق باید گفت که عاش سعیدا و مات سعیدا ... وَ سَلَامٌ عَلَیْهِ یَوْمَ وُلِدَ وَیَوْمَ یَمُوتُ وَ یَوْمَ یُبْعَثُ حَیًّا...

 

تاریخ:
1400/10/03
تعداد بازدید:
2687
منبع:
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان
کدپستی: 8174673441
تلفن: 2640-03137932128 تلفکس: 03136687396
Powered by DorsaPortal