۱۴۰۱ يکشنبه ۲۳ مرداد
FA
دانشگاه اصفهان
مراسم معارفه و تکریم رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی و رییس دانشکده علوم جغرافیایی و برنامه ریزی
دکتر هرسیج سرپرست دانشگاه اصفهان در مراسم معارفه رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی و رییس دانشکده علوم جغرافیایی و برنامه ریزی، رشته های علوم انسانی را از جمله کاربردی ترین رشته های دنیا دانست


دکتر هرسیج سرپرست دانشگاه اصفهان در مراسم معارفه و تکریم رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی و رییس دانشکده علوم جغرافیایی و برنامه ریزی، رشته های علوم انسانی را از جمله کاربردی ترین رشته های دنیا دانست

 

به گزارش وب سایت خبریuinews دکتر حسین هرسیج سرپرست دانشگاه اصفهان در مراسم معارفه رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی و رییس دانشکده علوم جغرافیایی که همزمان با حضور هیات رییسه دانشگاه، استادان و کارکنان دو دانشکده در محل تالار صائب دانشکده ادبیات برگزار شد ، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات روسای دو دانشکده اظهار داشت: دکتر دهقان نژاد و دکتر امینی مسئولیت خود را به نحو احسن انجام دادند و امروز این مسئولیت را به دکتر هاشمیان فر به عنوان رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی  و دکتر تقوایی  به عنوان رییس دانشکده علوم جغرافیایی و برنامه ریزی می سپارند که امیدوارم این دو بزرگوار نیز موفق و پیروز باشند.

دکتر هرسیج رشته های علوم انسانی را از جمله کاربردی ترین رشته های دنیا دانست و تصریح نمود: بسیاری از مسائل جامعه در حوزه های جغرافیا، تاریخ، جامعه شناسی، فلسفه و ادبیات قابل حل است و بیشترین کمک در حوزه تمدن سازی در این دانشکده می تواند انجام شود. تمدن ما در نقطه تمایز با تمدن غربی است و همان طور که ایرانیان نقش مهمی در تمدن سازی داشتند گروه های دانشکده های ما نیز در همین مسیر باید حرکتی رو به جلو داشته باشند.

دکتر هرسیج همچنین بر همیاری و همکاری همه دانشگاهیان در راستای دستیابی به اهداف متعالی دانشگاه جامعه محور و تمدن ساز  تاکید و خواستار تعامل سازنده برای رسیدن به این مهم شد.

 

شایان ذکر است حجت الاسلام و المسلمین مستاجران مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز ضمن تبریک به دکتر تقوایی و دکتر هاشمیان فر از زحمات دکتر امینی و دکتر دهقان نژاد تشکر نمود

وی در ادامه اظهار داشت: دانشکده ادبیات و علوم انسانی از ظرفیت های بسیار خوبی برخوردار است و می تواند نقشه راه فرهنگی برای کل دانشگاه ترسیم نماید . همچنین دانشکده علوم جغرافیایی نیز دارای رشته های کاربردی در کشور است که در زمان دوران دفاع مقدس نیز بسیاری از استادان این دانشکده با توجه به شناختی که نسبت به جغرافیای مناطق جنگی داشتند برای ترسیم نقشه های عملیاتی  داوطلبانه در این مناطق حضور موثری داشتند و کمک های ارزشمندی نمودند. در حال حاضر نیز  با توجه به وضعیت رودخانه زاینده رود و مشکلات زیست محیطی اصفهان نیز رسالت سنگینی بر عهده دارند. حجت الاسلام مستاجران برای هر دو رییس منتخب دانشکده آرزوی موفقیت و پیروزی در امور محوله نمود.

 

دکتر دهقان نژاد نیز اظهار داشت: امروز که پس از 6 سال مسئولیت دانشکده ادبیات و علوم انسانی را به دوست عزیزم دکتر هاشمیان فر واگذار می کنم، احساس بسیار خوبی دارم.

وی افزود: در این سال ها تمام کوششم را به کار گرفتم که شایسته نام دانشکده ادبیات و علوم انسانی باشم، به همین دلیل هر آن که وارد شد خدمت کردم و از ایمانش نپرسیدم . آن جایی که برای کسی کاری انجام می دادم حتی اگر با آیین نامه ها همخوانی نداشت ، تلاش می کردم که درخواست ها را با آیین نامه ها تطبیق دهم و اگر امکانش نبود سعی می کردم گشاده رو باشم. به لحاظ اقتصادی نیز اصل را بر صرفه جویی گذاشته بودم.

وی در ادامه افزود: به شدت مخالف  انتقال کتابخانه دانشکده ادبیات به خارج از دانشکده بودم که متاسفانه با عنوان تجمیع انجام شد . وی اظهار امیدواری نمود که با ساخت دانشکده الهیات و اهل بیت(ع) کتابخانه ی دانشکده ادبیات در آن ساختمان دوباره راه اندازی شود. دکتر دهقان نژاد ضمن تشکر از هیات رییسه وقت،استادان و کارکنان دانشکده برای رییس دانشکده آرزوی موفقیت نمود.

 

 دکتر امینی نیز اظهار داشت: طی دو سال مسئولیت دانشکده تلاش زیادی نمودم که امور محوله را به نحو احسن انجام دهم و اگر کوتاهی در کارم بوده حلالیت می طلبم. وی افزود: از هیات رییسه وقت دانشگاه بسیار سپاسگزارم که این فرصت را فراهم کردند تا کسب تجربه ای داشته باشم. وی کارهای انجام شده را افتخاری برای دانشگاه دانست و برای دکتر هرسیج نیز آرزوی موفقیت و توفیق در تحقق امور دانشگاه نمود.

دکتر امینی در ادامه ضمن اشاره به کمبود فضای کالبدی دانشکده علوم جغرافیایی خواستار توجه هیات رییسه دانشگاه به رفع مشکلات این دانشکده شد.

 

دکتر هاشمیان فر رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی نیز اعضای هیات علمی را پایه های علم و دانش کشور و کارشناسان دانشکده را ستون فقرات و کارکنان خدمات را سلامتی و شادابی دانشکده دانست و ار زحمات آنان تشکر نمود همچنین تصریح نمود: وقتی در خدمت دکتر دهقان نژاد بودم از ایشان یاد گرفتم که رسم دوستی و محبت را چگونه به جای بیاورم و آموختم که بخش بزرگی از مدیریت ، حفظ کرامت انسان هایی است که با آن ها کار می کنیم. وی تصریح نمود: دکتر دهقان نژاد همواره به من می گفتند که ارزش این پست ها این است که بتوانیم گره ای از کار کسی بگشاییم وگرنه این مناصب در رفت و آمد هستند. وی همچنین بر افزایش امید و نشاط در دانشکده تاکید و نصریح نمود: برای گام برداشتن در راستای دانشگاه جامعه محور باید بر روی تحقیقات جهت دار سرمایه گذاری نماییم.

دکتر هاشمیان فر ضمن اشاره به شورای سیاستگذاری دانشکده خواستار تقویت این شورا شد و کرامت انسانی، نظم منطقی و جدیت و شادابی را سه اصل دانشکده در راستای دستیابی به اهداف مهم دانشگاه دانست.

 

دکتر تقوایی رییس دانشکده علوم جغرافیایی و برنامه ریزی نیز ضمن تشکر از دکتر امینی که طی دو سال گذشته تلاش های موثری برای دانشکده انجام دادند اظهار امیدواری نمود که با کمک ایشان مسیر بهتری برای رسیدن به اهداف متعالی دانشگاه داشته باشیم.

وی همچنین از دکتر هرسیج تشکر نمود و افزود: امیدوارم که بتوانم، لیاقت این اعتماد را داشته باشم.

دکتر تقوایی بزرگترین مشکل دانشکده جغرافیا را کمبود فضای کالبدی دانست و خواستار بازدید دکتر هرسیج و هیات رییسه دانشگاه از این دانشکده و مشاهده مشکلات موجود شد.

وی همچنین تصریح نمود: پیشنهاد من این است که هر کدام از اعضای هیات علمی دانشکده یک برنامه مستقل متناسب با اهداف و طرح جامع دانشگاه ارایه و با اشتراک گذاری تجربه ها از پتانسیل های خوب نهایتیکدیگر بهره مند شوند.  

    گفتنی است مراسم معارفه رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی و رییس دانشکده علوم جغرافیایی با حضور هیات رییسه دانشگاه، استادان و کارکنان این دو  دانشکده یکشنبه 6 دی ماه ساعت 10:30 صبح در محل تالار صائب دانشکده ادبیات و علوم انسانی برگزار شد.  

 
 
 
 
 
 
 
 

تاریخ:
1400/10/05
تعداد بازدید:
3112
منبع:
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان
کدپستی: 8174673441
تلفن: 2640-03137932128 تلفکس: 03136687396
Powered by DorsaPortal