.
ارائه دو سمينار در بيست و پنجمين نمايشگاه اتوكام اصفهان توسط دانشكده مهندسي كامپيوتر
.
 
 
 

بيست و پنجمين نمايشگاه اتوكام (كامپيوتر، اتوماسيون اداري، مخابرات و استارتاپ) از هشتم تا دوازدهم آبان در محل برپايي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي استان اصفهان واقع در پل شهرستان با حضور فعالان و ذينفعان اين بخش برگزار مي‌شود. اتوكام، بزرگترين رويداد حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات در استان اصفهان است.

دانشكده مهندسي كامپيوتر دانشگاه اصفهان با ارائه دو سمينار در اين رويداد شركت كرد:

سخنراني اول با عنوان « امنيت و حريم خصوصي در اينترنت اشيا: چالش‌ها، راه‌حل‌ها و تحقيقات پيش‌رو » توسط خانم دكتر مائده عاشوري عضو هيات علمي گروه فناوري اطلاعات ارانه گرديد. ايشان بر توجه به امنيت در استقرار IoT در مقياس بزرگ تاكيد نمودند و به بررسي تهديدها و آسيب پذيري‌هاي امنيتي IoT و مكانيزمهاي تحقق امنيت در سطح بالا پرداختند در ادامه آقاي مهندس نصيرايي دانشجوي دكتراي امنيت اطلاعات، روش كنترل دسترسي ريزدانه در اينترنت اشياء را معرفي نمودند.

سخنراني دوم نيز با محوريت IoT با عنوان « اينترنت اشياء و فناوري همزاد ديجيتال » توسط آقاي دكتر علي بهلولي عضو هيات علمي گروه مهندسي معماري كامپيوتر ارايه گرديد. در اين سمينار از اينترنت اشياء به عنوان ابزاري براي ايجاد مغز متفكر براي اشياء صحبت گرديد و در ادامه، فناوري همزاد ديجيتال (Digital Twin ) معرفي گرديد سپس مزاياي اين فناوري مورد بحث قرار گرديد و نقش آن در پياده سازي صنعت نسل 4 شرح داده شد در نهايت چالش‌هاي مطرح در پياده  سازي فناوري همزاد ديجيتال تشريح گرديد.

دانشكده مهندسي كامپيوتر دانشگاه اصفهان از پيشگامان فعاليت در حوزه اينترنت اشياء در ايران مي‌باشد. اين دانشكده تاكنون سه دوره كنفرانس اينترنت اشياء در كشور به صورت بين‌المللي برگزار كرده و دوره چهارم اين كنفرانس در دانشگاه فردوسي مشهد در خردادماه 99 با همكاري دانشگاه اصفهان برگزار خواهد گرديد.

در دانشكده مهندسي كامپيوتر پنج آزمايشگاه تحقيقاتي در حوزه اينترنت اشياء فعاليت دارند:

آزمايشگاه تحقيقاتي پردازش سيگنال و اينترنت اشيا

آزمايشگاه تحقيقاتي رايانش فراگير

آزمايشگاه تحقيقاتي سيستم‌هاي رايانشي-فيزيكي

آزمايشگاه تحقيقاتي فناوري‌هاي سلولي نسل 5

آزمايشگاه تحقيقاتي كلان داده‌ها

اطلاعات تكميلي در مورد فعاليت‌هاي دانشكده مهندسي كامپيوتر در حوزه اينترنت اشياء از طريق سايت زير قابل دسترس است:

 
 
 
 
تاریخ:
1398/08/11
تعداد بازدید:
103
منبع:
Powered by DorsaPortal