تداوم درخشش دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان در کنفرانس‌های انجمن رمز ایران
.

   هجدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران در تاریخ‌های 10 و 11 شهریور به میزبانی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان و به علت همه‌گیری کرونا همانند کنفرانس هفدهم به صورت مجازی برگزار شد. در این دوره بیش از 400 نفر از متخصصین، پژوهش‌گران و علاقمندان حوزه امنیت اطلاعات از داخل و خارج از کشور به صورت برخط در کنفرانس شرکت کردند.

    علاوه بر میزبانی موفقیت‌آمیز دانشکده، اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشکده در این رویداد خوش درخشیدند و عناوین متعددی را به خود اختصاص دادند:

    از میان 27 مقاله ارائه شده در کنفرانس، 6 مقاله (حدود 22 درصد) به شرح زیر توسط پژوهشگران دانشکده مهندسی کامپیوتر ارائه شد.

عنوان مقاله

نویسندگان

Blockchain for Steganography: Advantages, New Algorithms and Open Challenges

امید ترکی، دکتر مائده عاشوری‌تلوکی و دکتر مجتبی مهدوی

Secure Parameterized Multi-Pattern Matching in Multi-Text Owner Setting

مریم زارع‌زاده و دکتر حمید مَلا

Secure Outsourcing of Boneh-Franklin Identity-Based Encryption Scheme

محمدرضا سعیدی و دکتر حمید مَلا

ابزاری برای تشخیص حمله فردی در مرورگر با استفاده از تحلیل پویای صفحات وب

مجید ایرانپور و دکتر بهروز ترک‌لادانی

A White-Box Generator Membership Inference Attack Against Generative Models

مریم آزادمنش، دکتر بهروز شاهقلی‌قهفرخی و دکتر مائده عاشوری تلوکی

A Machine Learning Approach for Detecting and Categorizing Evasion Sources in Android Malware

حسن دیب، حیان حسن، دکتر بهروز ترک‌لادانی و دکتر بهمن زمانی

    در بخش سخنرانی‌ها، خانم دکتر منصوره لباف‌نیا دانش‌آموخته دکترای گروه معماری کامپیوتر دانشگاه اصفهان به عنوان یکی از 6 سخنران مدعو کنفرانس به ایرتد سخنرانی با موضوع "روش‌های کشف تروجان سخت‌افزاری" پرداختند.

    در رقابت میان شرکت‌های فناور نوپا در زمینه‌ی افتا برای کسب جایزه دکتر برنجکوب، شرکت ایده‌پژوهان اسپادانا با مدیریت آقای دکتر مجتبی مهدوی عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان به برتری دست یافت و این جایزه معنوی و مادی ارزشمند را از آن خود کرد.

 

 
 
 
 

    رساله‌ی دکترای خانم دکتر منصوره لباف‌نیا دانش‌آموخته گروه معماری کامپیوتر دانشگاه اصفهان به راهنمایی آقای دکتر شهرام اعتمادی موفق به کسب عنوان رساله‌ی شایسته‌ی تقدیر از انجمن رمز ایران شد.

 

    شایان ذکر است که پیش از این در کنفرانس هفدهم هم دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان با 6 مقاله پذیرفته شده و دو سخنران مدعو و کسب عنوان رساله برتر سال انجمن رمز ایران و کسب عنوان داور برتر مجله JCS درخشش چشمگیری در این رویداد داشت.

     این درخشش مستمر نشان از جایگاه تثبیت‌شده دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان در حوزه رمزنگاری و امنیت اطلاعات در سطح کشور دارد که با همت و تلاش اعضای هیأت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی این حوزه حاصل شده است. کسب این جایگاه را به خانواده دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان تبریک عرض نموده، استمرار موفقیت‌ها و ارتقای سطح علمی دانشکده را از درگاه خداوند منان آرزومندیم.

تاریخ:
1400/06/16
تعداد بازدید:
104
منبع:
Powered by DorsaPortal